Twilight sága: Nový měsíc

14. listopadu 2009 v 13:42 | adminka

Twilight sága: Nový měsíc

Twilight sága: Nový měsíc
vydáno: 02.11.2009, 10:45 | aktualizace: 02.11.2009 10:51
Ve druhém pokračování úspěšné Twilihght ságy, natočené podle bestsellerů Stephenie Meyerové, oslavuje Bella svoje osmnácté narozeniny se svým milovaným Edwardem a celou rodinou Cullenů. Když se pořeže na prstě, kapka její krve vyvolá u Jaspera Cullena neovladatelnou reakci a Bellu napadne. Edward ji ochrání, ale opět si uvědomí, že i když ji nekonečně miluje, je pro ni stále životním nebezpečím. Rozhodne se proto ji ochránit jak nejlépe se dá - odejít. Pro Bellino zlomené srdce nastává velmi těžké období a jedinou oporou je její velmi dobrý přítel Jacob. Spolu s ním se ocitne ve světě vlkodlaků, věčných nepřátel všech upírů a tuší, že jednoho dne se bude muset rozhodnout - Edward nebo Jacob?
Twilight sága pokračuje
Stmívání, první film natočený podle románové série Stephenie Meyerové, byl pro netrpělivé fanoušky uveden do kin v listopadu 2008. Byl to naprostý hit, ohromný skok pro projekt, který pečlivě zkoumaly miliony oddaných fanoušků a s úzkostí sledovaly, jak jsou jejich hrdinové a hrdinky vyobrazeni. Filmová adaptace neobvyklé romance mezi citlivou středoškolačkou a více než sto let starým upírem vydělala přes 70 milionu dolarů během prvního víkendu a nakonec vydělala přes 350 milionu dolarů po celém světě. Tento úspěch připravil cestu pro filmovou verzi další knihy ze série Twilight, nazvanou Twilight sága: Nový měsíc.
Twilight sága: Nový měsíc
"V Novém měsíci se hlouběji noříme do Bellina života," říká producent Wyck Godfrey. "Bella odhaluje nové věci o lidech z Forks, zejména o Quileutech a Jacobovi. Odhalení, že se Jacob a jeho kamarádi proměňují ve vlky je obrovské. Bella náhle zjišťuje, že žije v něčem, co se zdá jako fantastický svět, kde upíři a vlkodlaci jsou skuteční. Ve chvíli, kdy se skamarádí s tím, kdo ji po Edwardově odchodu přiměje opět žít, pozná, že on je také jiný. A protože jediný důvod, proč tito vlkodlaci existují, je proto, že existují upíři, Jacob by nebyl vlkodlakem, kdyby nebylo Edwarda. To je základní konflikt mezi Jacobem a Edwardem a Bella je mezi nimi uvězněna jako člověk."
Kromě rozvíjejícího se vztahu mezi Bellou a Edwardem je ústředním tématem Nového měsíce také vztah mezi Bellou a Jacobem, vlkodlakem a přirozeným nepřítelem upírů. Nyní to je nejen Bellina existence, která je v nebezpečí, ale také Edwardova. Ve světě tohoto příběhu se podíváme do nových oblastí a koutů mytologie. "Vyprávíme příběh o upírech a vlcích a nadpřirozenu," říká režisér Chris Weitz. "Ale mimo to jsou v něm lidské pocity lásky, touhy, potřeby, ztráty, náklonnosti a přátelství. A je v něm rozvinut i určitý milostný trojúhelník," dodává. Stmívání mělo šťastný konec a v Novém měsíci začíná realita. Musí se vypořádat s vývojem jejich vztahu a závazky vůči jeden druhému, stejně jako se skutečnými hrozbami, které z toho vznikají.
Twilight sága: Nový měsíc
Napsání Nového měsíce bylo pro Meyerovou úplně jinou zkušeností než první kniha. "Byla to zřejmě ta nejtěžší kniha, jakou jsem kdy napsala, protože to bylo poprvé, kdy jsem věděla, že to, co napíšu, budou číst lidé. Když jsem psala Stmívání, bylo to jen tak pro mě. Ale najednou jsem měla pocit, jako by se mi lidé dívali přes rameno. Měla jsem obavy," říká.
Twilight (Stmívání) byla jednou z nejdiskutovanějších knih roku 2005 a během několika týdnů se kniha jako debut umístila na 5. příčce seznamu bestsellerů New York Times. Stejně úspěšná byla i tři pokračování, New Moon (Nový měsíc), Elicpse (Zatmění) a Rozbřesk (Breaking Dawn).
Meyerová studovala na Brigham Young University obor anglická literatura a nyní žije v Arizoně se svým manželem a svými syny.
Twilight sága: Nový měsíc
  • Twilight se velmi rychle stal obrovským mezinárodním fenoménem, který si okamžitě získal širokou skupinu fanoušků, zejména ženského pohlaví, které se staly posedlými příběhem ve stylu Romea a Julie mezi upírem Edwardem a smrtelnicí Bellou, kteří mohou být spolu jen, pokud Edward odolá své touze po krvi a dokáže Bellu ochránit před zákeřnými krvelačnými upíry
  • Film Twilight byl natočen podle první ze čtyř knih od Stephenie Meyerové
  • Podle Amazon.com je kniha nejlepší teenagerskou knihou desetiletí
  • Podle ALA (American Library Association) je Twilight nejlepší knihou pro mládež
  • Kniha Twilight byla vydána v 34 zemích světa

26. listopadu 2009 - premiéra filmu Twilight sága: Nový měsíc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama